Основні труднощі грудного вигодовування з боку дитини.

Ускладнення ГрВ, прояви Що робити
1. Слабка смоктальна активність протягом перших 2-3 днів життя. Часто є одним з проявлень напруження адаптацііі, завершується до 4—5 дня після пологів Потрібне виключення наявності перина-тальноїта вродженої патології.
2. Синдром "голодного щасливця" у дітей — ледачих смоктунів. Проявляється відсутністю неспокою та голоду, а при прикладанні до грудей наявністю млявого смоктання, в зв'язку з чим одержується переважно легко доступне молоко, а загальна кількість отриманого молока навіть при тривалому терміні годування рідко досягає норми. Викликає значні труднощі, тому що призводить до зниження лактації у годуючої матері та гіпотрофії дитини. Прикладати дитину до обох молочних залоз, після чого повне зціджування залишка молока і догодовування дитини з ложечки або піпетки.
3. Поведінковий синдром "розгубленості перед соском" проявляється в значній пошуковій активності дитини під час прикладання до груді, але неможливості захвати-ти сосок, появі стану збудження і крику, виникає в тих випадках, коли новонароджений в 1 - 2 добу життя годується з пляшечки. Стереотип смоктання з соски значно відрізняється від годування грудьми і швидко закріплюється. Потрібне повне відлучення від пляшечки і сосок, наполегливе, терпляче навчання смоктанню з грудей матері, часте прикладання до грудей.
4. Надзвичайно жадібне та енергійне смоктання дитини, що призводить до надходження не тільки молока, але й повітря, до зригування, неспокою дитини. Забезпечення під час годування перерви 2-3 рази, тримати декілька хвилин вертикально для відригування повітря.
5. Коротка вуздечка язика. 3 часом розтягується, якщо ні — підрізання вуздечки. Виконує хірург.
6. ГРВІ (рініт, отит), неспокій, крик, плач дитини після перших смоктальних рухів або неефективне смоктання в зв'язку з обтурацією носових ходів. Лікування захворювання, тимчасове годування з ложечки або піпетки зцідженим молоком. Між годуваннями закапування інтерферону, лізоциму.
7. Кандидозний стоматит. При значному розповсюдженні ускладнює смоктання. Лікування стоматиту у дитини. Тимчасове годування зцідженим молоком з ложечки або піпетки.
8. Розщілина верхньої губи, твердого піднебіння. Застосування індивідуального обтуратора. Оперативне лікування не раніше б міс.
9. Синдром Пьера Робена. Маленька нижня щелепа, глосоптоз, розщілина м'якого піднебіння. При неможливості пристосування до смоктання з грудей - годування з ложечки зцідженим грудним молоком. Лікування у хірурга.
Twitter
SocButtons v1.6