Денний стаціонар
Багатопрофільний денний стаціонар розміщений в новому сучасному корпусі на окремому поверсі має:
- 13 ліжок в палатах по 2 ліжка,
- 1 палата інтенсивної терапії.
- маніпуляційний кабінет
- хол для відпочинку
- буфет
Денний стаціонар є самостійним підрозділом в структурі поліклініки. Він являється загально соматичним. Відкритий в листопаді 2004 року за наказом Головного лікаря дитячої поліклініки №5 Шевченківського району з метою надання стаціонарного лікування хворим дітям, за станом здоров'я яких не потрібен цілодобовий нагляд лікаря, для забезпечення протирецидивного лікування дітей з хронічною патологією внутрішніх органів та систем, забезпечення необхідної допомоги хворим з гострими захворюваннями в стадії реконвалесценції, дітям з загостренням хронічної патології при неускладненому перебігу захворювання, а також проведення лікувально-профілактичних заходів дітям із групи підвищеного ризику.
|
На базі денного стаціонару можливе комплексне обстеження та лікування дітей, використовуючи:
- Клініко-діагностичну лабораторію
-
Кабінет ультразвукових досліджень оснащений ультразвуковим апаратом Toshiba Nemio SSA-550A з 4 датчиками, в якому проводиться ультрасонографічне обстеження:
- органів черевної порожнини,
- нирок,
- серця,
- головного мозку,
- щитоподібної залози,
- кульшових суглобів
-
Кабінет функціональної діагностики має:
- 4 одноканальних кардіографи, 1 з яких Heart Mirror 1/IKOз комп'ютерною обробкою даних
- спірограф Spiro USB з комп'ютерною обробкою даних
- апарат Meditech цілодобового моніторування артеріального тиску
- Кабінет ендоскопії оснащений фіброгастроскопом та колоноскопом для педіатрії OLYMPUS, в якому провдиться езофагофіброгастродуоденоскопія з pH-метриєю
- Фізіотерапевтичне відділення з кабінетом масажу
- Алергологом, проводяться скарифікаційні алергологічні проби
Головні задачі денного стаціонару
- Надання високо кваліфікованої медичної допомоги дітям.
- Здійснення планової госпіталізації віднесених до групи ризику і диспансерних хворих з метою попередження хронізації функціональних розладів і загострень хронічних захворювань.
- Раціональне використання фінансів і ліжкового фонду при забезпеченні стаціонарною медичною допомогою певної категорії хворих, обстеження і лікування яких проведено вдень.
- Попередження або зменшення у госпіталізованих дітей стресових станів, що виникають при цілодобовому перебуванні у стаціонарі при тривалому відриві від сім'ї.
- Корекція гігієнічної поведінки дітей і підвищення їх знань, а також знань батьків у питаннях здорового способу життя, профілактики та лікування захворювань.
- Широке застосування у комплексній терапії сучасних методів лікування і реабілітації, використовуючи всі діагностичні і лікувальні підрозділи поліклініки.
- Визначити подальші види поетапного лікування хворих, які виписуються.
- Аналіз ефективності і якості роботи денного стаціонару.
- Систематичне підвищення теоретичної і практичної підготовки співробітників денного стаціонару.
Принципи роботи денного стаціонару
Денний стаціонар розрахований на 13 ліжок. Хворі діти приймаються до денного стаціонару планово, за направленням дільничних педіатрів або вузьких спеціалістів та при наявності відповідної документації (довідки про щеплення та відсутності контактів з інфекційними хворими вдома та у дитячому закладі).
Проведення лікувально-діагностичних процесів у денному стаціонарі передбачає лікування, до обстеження та профілактичні заходи.
Обстеження, лікування здійснюється у тісній взаємодії з діагностичним відділенням, вузькими спеціалістами, фізіотерапевтичним відділенням та залученням до консультацій співробітників кафедри дитячих та підліткових хвороб НМАПО.
Дітям у денному стаціонарі надається наступний облік обстеження:
- Клініко-лабораторні обстеження: аналіз крові розгорнутий; біохімічний аналіз крові; аналіз сечі загальний; аналіз сечі по Нечипоренко; аналіз сечі по Зимницькому; добовий вміст цукру у сечі; аналіз крові на цукор; аналіз калу на гельмінти; копрограма; зішкреб на ентеробіоз; посів калу на дисбактеріоз; посів сечі на стерильність; посів калу на дизгрупу; мазок із зіву та носу на мікрофлору з визначенням чутливості до антибіотиків; алергологічні проби (прик-тести).
- Діагностичне обстеження: УЗД органів черевної порожнини (у т.ч. обстеження біліарної системи з функціональним навантаженням - сорбітом), шлунка, нирок, щитоподібної залози, органів малого тазу; ехокардіографія, доплер-ехокардіографія, кольорове допплерівське картування; електрокардіографія (у т.ч. з використанням функціональних тестів); комп'ютерна спірографія (у т.ч. з використанням функціональних тестів з вентоліном); добовий моніторинг артеріального тиску; рентгенографія органів грудної клітини та придаткових пазух носа; фіброгастродуоденоскопія; вимірювання артеріального тиску.
У денному стаціонарі проводяться наступні методи лікування:
- Медикаментозний.
- Фізіотерапія (інгаляції, електрофорез, тубус-кварц, УВЧ).
- ЛФК.
- Масаж.
- Аромотерапія.
Медикаментозне забезпечення проводиться за рахунок бюджетних коштів.